kayseri hali yikama fiyati

Kayseri Halı Yıkama Fiyatları

Kayseri halı yıkama fiyatları asla dolar bazında hesaplanmamaktadır. Aşağıda açıklayacağımız başlıklara göre fiyatlarımız güncellenebilir.

Kayseri Halı Yıkama Fiyatı m2 5 TL

Fiyatlara Etki Eden Hususlar

  • Elektrik Gideri: Günümüzde halı yıkama işi teknolojiyle birleşti. Halıların hızlı yıkanması, kuruması ve paketlenmesi için elektrik enerjisi ile çalışan makineler kullanmaktayız. Bu durumda mesleğimizin en büyük giderlerinden biri ise elektriktir. Bir adet 6 m2 halının yıkanması için gerekli elektrik tutarı 3~5 TL aralığındadır.
  • Yakıt Gideri: Kayseri’nin Talas, Melikgazi, Kocasinan, İldem ve Erkilet bölgelerinin tamamına halı yıkama hizmeti vermekteyiz. Bu durumda halınızı almak için geliyoruz. Akabinde tekrar teslim etmek için geliyoruz. E bu da su yakmıyor 🙂 Sonuç itibariyle en büyük giderimiz akaryakıt oluyor. Bir müşterimizin halı yıkama hizmetinin yakıt masrafı 20 ~ 40 TL aralığındadır.
  • Su Gideri: Halının arınık olabilmesi için oldukça yoğun su kullanmaktayız. Öyle ki halı tam durulanmamışsa, Kayserili ev hanımları halıya dokunduğunda şunu diyor: Bu halı köpüklü ve şampuanlı bir şekilde tam durulanmadan kurumuş. Hal böyle olunca bizde halı yıkama aşamasında tam durulama yapıyoruz. Bir halının tam anlamıyla yıkanması ve durulanması için 120 150 litre su harcanmaktadır.
  • Şampuan Gideri: Halı yıkama sektöründe onlarca halı yıkama şampuanı satan firmalar mevcut. Hatta size bir sır verelim mi? Çoğu halı yıkamacılar, tekstil malzemesinin ölüm sebebi olan kostik maddesini alıp kendi yerlerinde ucuz halı şampuanını kendileri üretiyorlar. Sonra da halılar 15 yerine 3 yılda epriyor. Biz tesisimizde Karpaks marka halı yıkama şampuanı kullanmaktayız. Ayrı bir durum daha var ki= Bulaşık deterjanı ile hipo karışımı ile halı yıkıyorlar. Bu da halının renginin yitmesine ve halının deforme olmasına sebebiyet veriyor.
  • Personel Gideri: Kapınıza gelen servis personeli, halı yıkamacı, sekreter, paketleme elemanı derken daha liste uzayıp gidiyor. Günümüz şartlarında yasal bir personelin bize toplam masrafı 5.000 TL’yi buluyor. Ülkemize katkı amaçlı ve çalışanımızın hayat şartını da ele alınca asla illegal bir eleman çalıştırmamaktayız. Her ne kadar işlemleri makineler yapsa da koordinasyon ve diğer olgulardan dolayı halı yıkama işi özünde ağır bir iş kolu olmuş oluyor. Para bazlı düşünen kişiler yerine işimizi temiz yapan personeller barındırıyoruz.
  • Diğer Giderler: Mükellefiyet, Halı poşeti, Halı etiketi, Parfüm ve düşük maliyet gerektiren birtakım masraflarımız bulunmakta. Bizde bu işi hayrına yapmadığımız için bu masrafları edip üzerinden para kazanmamız gerekiyor.

Sonuç olarak Kayseri halı yıkama fiyatı minimum 7-9 TL arasında olması gerekirken biz en alt taban fiyatı uygulayarak size m2’si 5 TL’den hizmet sunuyoruz.

WhatsApp'tan Sipariş Ver

Telegram'dan Sipariş Ver

Face Messengerden Sipariş Ver