Kayseri Şagi (Shaggy) Halı Yıkama

sagi shaggy hali yikama kayseri

Kayseri şagi halı yıkama işlemi, Kayseri’deki halı yıkama fabrikaları tarafından “en çok yorucu yıkama türü” diye bilinmektedir. Çünkü şagi (Shaggy) halı uzun tüylü ve ağırdır. Standart bir makine halısına oranla 3 kat daha ağırdır. Hal böyleyken şagi halının yıkanması oldukça zahmetlidir. Hatta çırpma makinesinden 4 defa geçse bile zar zor arınık olmaktadır. Biz ise şagi halı temizleme konusunda müşterilerimize şunu diyoruz:

Halıyı evinize getirdiğimizde bir ucundan siz tutun bir ucundan biz. Ters çevirip silkeleyelim..

%100 garantili yıkama hizmetimiz Kayserili ev hanımları özellikle Kayseri’nin yerlilerine (Yillileri) özeldir. Bir sonraki seneye halılarınızı gene bize yıkatmanız için işimizi severek/saygılı ve tertemiz yapmaktayız.

hali yikama oncesi hali yikama sonrasi

Şagi Halı Yıkama İşlemi

  1. Halıyı çırpıyoruz: Halının temiz, tozsuz ve içesine yıkanması için halı çırpma makinesini çalıştırıp diplerindeki tüm tozu attırıp vakumluyoruz.
  2. Gelin alacak kaynana gibi inceliyoruz: Halıyı masaya yatırıp lekelerine bakıyoruz. Lekeliyse, leke çıkarıcı yada suda bekletme işlemi yapıyoruz.
  3. Yunma: (Yıkama) makinemiz 100.000 TL değerinde ve üzerinde bir sürü fırça var. Durulamayı iki defa yapıyor. Sonunda da halıdaki pis suyu vakumluyor.
  4. Halıların suyunu sıkıyoruz: Çamaşır makinesi mantığıyla çalışan halı sıkma makinesine dürülü bir şekilde konulan halı, üzerindeki suyun neredeyse tamamını atıyor. Çamaşır makinesinden çıkan bir kazak nemliliğindeki gibi çıkıyor.
  5. Halıları içerde kurutuyoruz: Etrafı ve üzeri kapalı kurutma bölgesinde halılara: Toz, yağmur, kuş pisliği ve dahi olumsuz etkenle bulaşmadan sağlıkla kuruyor.
  6. Son kontrol ve paketleme: Halıyı masaya yatırıp (Bir sonraki yıkamada görüşürüz) babında halıyı inceleyip temizliğine onay verip paketliyoruz.

Diğer Yıkama Hizmetleri

Önemli Bilgiler

Kayseri Halı Yıkama Fabrikası Özen Temizlik olarak sizlere en iyi hizmeti en makul fiyatı ile sunmamız kuyu suyu yerine şebeke suyu kullanıyoruz. Fakat ilerleyen süreçte su gereksinimini, halı temizliğinde kullanılmaya uygun kuyu suyu olarak tedarik ederek masraflarımızı azaltabilir ve bunu Kayseri halı yıkama fiyatlarına yansıtarak sizin çıkarlarınız doğrultusunda kullanabiliriz.

Sipariş Formu

Yorum Yap